Tweede Kamerverkiezingen 2025

Algemeen

Woensdag 29 oktober 2025 zijn de verkiezing voor de Tweede Kamer. Op deze pagina vindt u alle informatie over deze verkiezing.

Aanmelden als stembureaulid of teller

Op woensdag 29 oktober 2025 zijn de Tweede Kamerverkiezingen. Voor deze belangrijke dag zijn wij op zoek naar enthousiaste stembureauleden en tellers. Ook op donderdag 30 oktober kunnen we hulp gebruiken bij het tellen van de stemmen.

Lijkt het jou leuk om mee te helpen? Als stembureaulid of teller zorg je samen met ons voor een goed verloop van de verkiezingen en krijg je een vergoeding voor je hulp.

Vergoeding

Een stembureaulid ontvangt een bruto vergoeding van € 230,00. Voor tellers die ’s avonds helpen, bedraagt de vergoeding € 50,00 bruto.

Wie op donderdag 30 oktober 2025 helpt met tellen, ontvangt € 140,00 bruto.

Aanmelden?

Stuur een e-mail naar verkiezingen@dinkelland.nl en vermeld hierin uw naam, adresgegevens, telefoonnummer en geef aan of u zich wilt aanmelden als stembureaulid of als teller op 29 en/of 30 oktober.

Stemmen vanuit het buitenland

Bent u tijdens de Tweede Kamerverkiezing op 29 oktober tijdelijk in het buitenland, bijvoorbeeld voor werk, studie of vakantie? Dan zijn er twee manieren waarop u toch kunt stemmen.

1. Stemmen via een schriftelijke volmacht

U kunt iemand anders voor u laten stemmen met een schriftelijke volmacht. U vraagt deze volmacht aan bij de gemeente Dinkelland met het formulier Model L8 (dit formulier volgt). De gemachtigde stemt dan namens u in Nederland.

2. Zelf stemmen per brief

Wilt u zelf stemmen vanuit het buitenland? Dan kunt u per brief stemmen via de gemeente Den Haag. Voorwaarden zijn:

  • U heeft een tijdelijk buitenlands verblijf.
  • U beschikt over een buitenlands postadres.

Aanvragen kan tot uiterlijk woensdag 1 oktober 2025.

U dient zich hiervoor aan te melden bij de gemeente Den Haag via de website: Tijdelijk in het buitenland tijdens de Tweede Kamerverkiezing

Na registratie ontvangt u een briefstembewijs en verdere instructies.

Let op:
  • Zodra u een briefstembewijs ontvangt, vervalt uw recht om te stemmen met een stempas, volmacht of kiezerspas.
  • Heeft u al een kiezerspas of volmacht aangevraagd via de gemeente Dinkelland? Geef dit dan zo snel mogelijk door aan de gemeente Den Haag, zodat het briefstembewijs ongeldig gemaakt kan worden.